nav-Id: 1653658 - doc-Id: 1643865

Jak zorganizowana jest firma Rodenstock

Dowiedz się więcej na temat struktury naszej firmy, zarządzania i najważniejszych danych.

Struktura spółki

Przekształcając spółkę na podmiot GmbH w 2002, Rodenstock rozpoczął proces zmiany struktury, tak aby odpowiadała spółkom notowanym na rynkach kapitałowych. W 2003 roku firma uzyskała inwestora finansowego spoza rodziny - Permira Beteiligungsberatung. W 2007 roku europejski fundusz inwestycyjny Bridgepoint przejął udziały funduszu Permira Fonds.

Jako firma globalna, Rodenstock korzysta z nowoczesnych instrumentów finansowania, zwiększając tym samym sukcesywnie swoją konkurencyjność.

Podstawowe dane

Firma została założona w 1877 r. ma siedzibę w Monachium i zatrudnia około 4900 pracowników. Ma spółki zależne, partnerów, dystrybutorów i przedstawicielstwa w ponad 85 krajach. Rodenstock posiada zakłady produkcyjne w 14 miejscach w 13 krajach.

Nasze kompetencje w dzidzinie wytwarzania soczewek i opraw okularowych sprawiają, że marka Rodenstock oferuje kompleksowe rozwiązania dla użytkowników okularów, przedstawiając ofertę pochodzącą z jednego źródła.

W ciągu minionych kilku lat firma Rodenstock skupiła się na działalności podstawowej tj. opracowywaniu, wytwarzaniu i marketingu soczewek okularowych, opraw, okularów sportowych i przeciwsłonecznych. Oddzieliła się od działalności marginalnej w obszarach optyki precyzyjnej oraz instrumentów i urządzeń do optyki okulistycznej. Firma zainwestowała w innowacje i zaawansowany rozwój soczewek okularowych, kolekcje oprawek spod marki Rodenstock i Porsche Design, nowe zakłady produkcyjne w Niemczech i innych krajach oraz nowe oddziały sprzedaży na całym świecie.

W roku finansowym 2017, firma Rodenstock osiągnęła obrót na poziomie 416 milionów euro.